HyperLink

Bizler, aşağıda isimleri olanlar; sigaradan "MORA-Terapi" yardımıyla kurtulduk.

Şimdi herkesi sigarayı bırakmaya ve sağlıklı bir hayata başlamaya davet ediyoruz...

First
Prev
Sayfa 11 / 124
1
2
3
4
5
6
8
9
10
[11]
12
13
14
15
119
120
121
122
123
124
Next
Last

Zekeriya Üçkardeşler

40 Mobilya Bursa MORA BURSA 2/9/2013 6:07:28 PM

Ben 40 yaşındayım. Yaklaşık 23 yıldır sigara içiyordum. Bakmayın çok denedim çok sevdiğim için hiç başarılı olamadım cesaretim yoktu . Arkadaşım vasıtasıyla buraya geldim. Sema Hanıma sigarayı sevdiğimi söyledim bırakamam dedim ama Moraya çok teşekkür ediyorum cesaret verdi ve suan 1,5 ay oldu arkadaşımı getirdim. Ona da bıraktıracağım çünkü 1,5 ayda nefes başta olmak üzere çok büyük değişiklikler oldu. Yürüyüşüm ,merdiven çıkışım kısacası faydaları çok. Son olarak şunu söylüyorum 2 paket içiyordum Morada bıraktım hiç içmiyorum. Teşekkürler Mora teşekkürler Sema Hanım.

Nurettin KILIÇ

38 Müh. Konya Büyükşehir Belediye Hastanesi 2/8/2013 1:07:21 AM

Buraya sık yorum yazmaktaki amacım gerçekte neler olup bittiğini tüm çıplaklığıyla tiryakilere yansıtmak. Tamamen objektif bir şekilde gerçek hislerimi ve deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Daha önceki yazılarımda son 1 aylık süreci paylaşmıştım. 4. Ocakta başladığım bu yolculukta bugün 34.gün. ve ben halen sigara içmiyorum. Sanırım yolun yarıdan fazlasını halletik. çünkü bugünlerde kendimi daha çok rahatlamış hissediyorum. 3. terapimi aldıktan sonra kendimi daha iyi hissettiğimi söyleyebilirim. sitedeki yorumlara baktığımda insanlar ya mükemmel olduğundan bahsediyor ya da hiç faydasının olmadığından bahsediyor. Bense iki görüşün ortasındayım. Kararımı veremedim henüz ama sanırım bu terapinin faydası var gibi. Belki de kişiden kişiye farklı etkinin gözlenmesi kişinin gösterdiği direnç, kabullenme veya inanıp inanmaması ile alakalı olabilir. Belki de terapiler bir nevi kişinin şartlanması ile alakalı. zaten bağımlılık denilen şey beyindeki şartlanma duygusu herhalde. terapi görüyorsunuz ve bunun faydasının olduğuna inanıp beyninizi şartlandırıyorsunuz. belki bütün efsun budur. AMA NE OLURSA OLSUN ÖNEMLİ OLAN SONUÇ. Sonuçta bıraktım. Mora terapiye, Büyükşehir Hastanesi’ndeki Eda Hanım’a gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı minnettarım. Faydasını göremeyenler belki de bu tedaviyi sirke satan birinden almış olabilirler. Konuya bu kadar eleştirel yaklaşan biri olarak yine de herkese şiddetle tavsiye ederim. Denemekle kaybedeceğinizin yanında kazanacaklarınızı düşünün.

memnune hanim

55 Emekli Ankara Yasam Gunesi-Sancak Mah. Tiflis cad.Yildiz/ANKARA 2/4/2013 5:37:01 AM

1.0cak 2013 a girerken sigarayi birakmaya karar vermistim. Ancak bugune kadar kendi irademle cabaladigim 2 birakma deneyimim de basarisizlikla sonuclanmisti (biri 3 ay biri 1.5 yil) ve ben tekrar baslamistim. Bu sefer disardan uzman birinden yardim almaya ihtiyacim vardi. Yilbasi gecesi yeni yasimi kutlarken artik yillardir ictigim sigarayi da unutmam gerektigini dusunuyordum. Bunun icin Hulya Isik hanim’la on gorusme yapip kendimi terapiye hazirladim ve ne yapilacagi konusunda bilgilendirildim. Sonra da terapinin yapilacagi gune karar verdik. Bugunle birlikte 37 gundur, 30 yildir bagimlisi oldugum zehirden kurtulduguma inanamiyorum. Eskiden cok iyi dost oldugunuz ama artik konusmayip kus oldugunuz bir arkadasiniz gibi geliyor sigara. Yanimda yoremde icenlere garip garip bakiyorum ve yakin zamana kadar nasil bir tiryaki oldugumu ne cabuk unuttugumu dusunuyorum. Kokusundan son derece rahatsiz oluyorum. Baslarda inanmakta gucluk cektigim biorezonans terapinin sihrine inaniyorum. Sanki beynimdeki tiryakilige dair butun kotu kayitlari sildi atti. Artik sabahlari dinlenmis ve cok rahat nefes alarak kalkiyorum . Kronik burun tikanikligim sona erdi. Ben bunca yildir dogru durust soluk almadan yasamisim diye hayret ediyorum. Beynime daha cok oksijen girdigi icin uykularim derinlesti ve sonralari net olarak hatirladigim ruyalar goruyorum artik. Yillarin tiryakisi olunca evdeki kokunun tamamen yokolmasi ise 1 haftayi buldu. Saolasin Yasam Gunesi.

AKİF SAZAKLIOĞLU

50 EMEKLİ İzmir DR. PELİN DORSAN 2/3/2013 6:23:22 PM

DR. PELİN DORSANIN UYGULADIĞI MORA TEDAVİSİ SAYESİNDE, 32 YILLIK SİGARA KULLANICISI OLARAK , SON 3 AYDIR SİGARA KULLANMIYORUM. KENDİSİNE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM....

Aydemir ŞEHİTOĞLU

41 Motokurye İstanbul fındıkzade 2/3/2013 6:16:34 PM

2 şubat 2013 tarihinde gittim.beni cezbeden sitesinde yazan (irade savaşı yaşamazsınız.MORA-TERAPİ İLE SİGARADAN KURTULMANIZ İÇİN TEDAVİYE İNANMANIZ GEREKMEZ)cümleleriydi.terapiye katılmadan önce bir anket yaptırıyorlar.anketin sonunda da beni cezbeden kelimelerin tersine (bu bir sigarayı bırakmaya yardımcı programdır,bırakamazsanız paranız iade edilmez) yazıyor.aslında bir anda anketi ımzalamayıp bırakıp gitmeyi düşündüm ama yinede belki bırakabilirim umuduyla imzaladım. terapi 50 dakika sürüyor.toplam 50dk+30dk sigarayı bıraktım.50 dk makinaya bağlı olduğum için sigara içemedim.30 dakika da yolda giderken (yahu 300 tl para verdin bari içme şu zıkkımı)diyerek içmedim.ve sonunda dayanamadım içtim tabiki. gitmeden öncede buradaki yorumları okudum ve daha çok gaza gelerek gittim. kısacası.GİTMEYİ DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR PARANIZI SOKAĞA ATMAYIN.RESMEN TUZAK.300 TL ile neler yapılır. umarım bu yorumumu silmezlerde herkez okur. orada çalışanlarla ve terapiyi yapanla bir alıp veremediğim yoktur.sadece bir işe yaramadığını anlatmaya çalışıyorum.

Cevap : Aydemir bey, Mora-Terapiye inanmanız gerekmiyor yani siz inansanız da inanmasanız da sistem üzerinizde o ana ve size özgü bir şekilde çalışıyor. Tedavi etkinliğinde " inanıyor olmanız" önemli bir faktör değil ancak sigarayı bırakma konusunda samimi olmanız ve sigara konusunda yapılmaya çalışılan değişime zihinsel olarak "izin vermeniz" gerekiyor. Yardım aldığınız merkezin görevi size "yardımcı olmak" daha fazlası değil... Bu yorumları yazan kişilerin bir kısmı tedaviden çıktığından itibaren sigarayı unuttuğunu soylüyor ancak önemli bir kısmı ve hatta çoğu ilk iki gunun çok da kolay olmadıgını ama bir şekilde başardıklarını soylüyor... Siizn ilk guruba girmediğiniz kesin ancak biraz daha sabretmeniz ve çaba göstermeniz sanıyorum önemliydi. BUNUN YANINDA...Bu tedavide % 4 lerde bir etkisizlik oranı var ve başarısız tedaviler kişiyle (ya da kişinin inanıp inanmamasıyla) ilişkili değil, tedavinin yapıldığı "anla" ilişkili.. Yani tamamen etkisiz bir tedaviden birkaç gün sonra tekrar edilen bir seans sonunda tam anlamıyla mutlu edici bir sonuç almak her zaman mumkun.. Sebebi vücutta o anda bulunan bir elektromanyetik kirlilik ya da vücudun o anda içinde bulunduğu belirsiz bir enerjetik hal olabilir. Bunun sebebinin ne oldugunu bilmiyoruz ama boyle bir durum olduysa tekrar tedavi verilmesi gerektiği kesin. Sigara bırakma konusunda bundan daha etkili bir yontem olmadığını elimdeki istatistiklere bakarak gonul rahatlığıyla ve kesin olarak soyleyebilirim, lütfen tekrar tedavi alın.. Saygılarımla Dr Ersal Işık

MEHMET HIDIR

36 ESNEF Kahramanmaraş KAHRAMANMARAŞ MORA TERAPİ 2/2/2013 3:05:26 PM

BEN BÖYLE BİR ŞEYİN OLACAĞINA KESİNLİKLE İNANMAZDIM AMA SİGARAYI KOLAYCA BIRAKMANIN YOLU VARMIŞ HARİKA YÖNTEM MORA TERAPİ 20 YILLIK DOSTUMDAN TEK SEANSTA AYIRDI BENİ BIRAKMAYI İSTEYENLERE ÖNERE BİLİRİM.

MERAL AKMANLAR

50 EV HANIMI Sakarya MORA TERAPİ SAKARYA ÖZELADATIP HASTAHANESİ 2/2/2013 1:14:40 PM

15 yaşından beri tam bir nikotin manyağıydım şimdiyse sigarayı hiç istemiyorum vede içenlere çok üzülüyorum yazık kelime az kalır lütfen bu notu okuyan kardeşlerim sizlerde mora terapiden faydalanın diyorum şu an geçen 35 yıllıma çok üzülüyorum ve pasif içici yaptıgım çocuklarımdan özür diliyorum www.morasakarya.com sitesine girip bu sistemle bırakmama vesile olan serdivan özel adatıp hastanesine ve harun gökçekaya’ya çok tesekkür ediyorum...

Zeynep Özaydıner

39 Ahçı Ankara Berk Mora 1/30/2013 5:33:29 PM

Öncelikle Besim bey e teşekkür ederek başlamak istiyorum. 16 senedir sigara içerdim ve hiç ayırt etmeden elime hangi marka sigara gelirse o sigarayı içerdim. 21 Aralık 2012 de kıyametim kopsun ve bakalım ne olacak diyerek merkezinize başvurdum. Çok heyecanlı,gergin ve umutsuzdum. Bugün oldu hala sigara içmiyoru aklıma gelmiyor. Ben anlamadım 16 sene karma karışık sigara içen ben nasıl bu kadar kolay sigaraya veda ettim. Arkadaşlarım yüzümün değiştiğini saydamlaştığını hatta botox yaptırdığımı düşünüyorlar. Sadece sigarayı bıraktım diyorum ama nafile kimse inanmıyor!! Mesleğim ahçı olmasına rağmen elimin altında o kadar çeşit çeşit yemekler olmasına rağmen iştahım da bir değişiklikte olmadı. Bir mucize diyorum Besim bey’e tekrar çok ama çok teşekkür ediyorum. Eb yakın zaman da uğrayıp tatlı sözümü yerine getireceğim..

Nurettin KILIÇ

38 MÜHENDİS Konya Konya Büyükşehir Hastanesi Mora Terapi Merkezi 1/30/2013 4:54:14 PM

Bugün 26.gün ve halen sigara içmedim. 04 Ocak 2013 te ilk terapimi aldım. 2 hafta sonra ikinci terapimi aldım. Halen canım sigara istiyor ama bu istek çok kısa sürüyor. Ben sabrediyorum. Ne olursa olsun ben bu illeti bırakmaya kararlıyım. Kanımca bu şartlanmadan dolayı içmiyorum diye düşünüyorum. terapinin ilk zamanlar çok faydasını gördüm ancak şu aralar sanki ilk günlere oranla daha çok canım sigara istiyor. Normalde zamanla isteğin azalması gerekiyor ancak bende gittikçe artıyor. Neticede halen içmiyorum ve içmeyeceğim de.

Cevap : Nurettin bey psikolojik kökenli birşeyler oldugu kesin gibi ama yine de belki bir kısa seans daha size yardımcı olabilir..... İsterseniz merkezle tekrardan gorusun.. Saygılarımla Dr Ersal Işık

Esra ozdes

43 ev hanimi Isparta uzmanlar mora terapi 1/30/2013 11:19:04 AM

Ben 33sene gunde 3 paket sigara icerken birak diyenlerle kavga ederken .ellah cc ya sonsuz kere hamdu senalar olsunki siradan kurtulmayi bana da nasip etti.bir haftadir temizim sigarayi biraktim.rabbim bir daha baslamayi nasip etmesin .doktorum servet cetin hanim efendiye tesekkur ederim.

First
Prev
Sayfa 11 / 124
1
2
3
4
5
6
8
9
10
[11]
12
13
14
15
119
120
121
122
123
124
Next
Last