HyperLink

Bizler, aşağıda isimleri olanlar; sigaradan "MORA-Terapi" yardımıyla kurtulduk.

Şimdi herkesi sigarayı bırakmaya ve sağlıklı bir hayata başlamaya davet ediyoruz...

First
Prev
Sayfa 64 / 120
1
2
3
4
5
6
61
62
63
[64]
65
66
67
68
115
116
117
118
119
120
Next
Last

F MAVİENGİN

NEOSANTE 06.09.2010 00:00:00

22/Nisan/2010 tarihli yorumumun üzerinden tam 4,5 ay geçti ve sigarayı bırakışımın üzerinden de 6 ay. O zamanki yazdıklarıma bakıyorum da o kadar uzun yazmışım ki kurtulma sürecimi (Bu seferki yorumum da uzun olacak), sebebi ise sadece bırakmak isteyenlere yardım etme isteği. Çünkü ben de sigara içtiğim zamanlarda aynı süreçleri yaşadım. Bu sitede yazılanları satır satır okudum. Birileri bana yardım etsin istedim. (Ama görüyorum ki ne yaparsanız kendinize. Size sizden başkası yardım edemez.) Siz de şöyle yapın. Bu yorumları sık sık okuyun. Onlar sizi motive edecektir. Tıpkı beni ettikleri gibi.. Şimdi gelelim o sıkıntılı süreç sonrası yaşadıklarıma.. O günlerden bu yana not tutmadığım, şimdi şu an doğaçlama yazdığım için özetleyeyim. Sigarayı hala içmedim, ama onca çektiğim sıkıntıların sebeplerinin çoğunun nikotinin baskılamış olduğu hastalıklardan kaynaklandığını öğrendim. Tiroid bezi yetmezliği ve romatoid artirid varmış bende. Nikotinin baskılaması sonucu belirtilerini çok hissetmiyormuşum. Bunları da öyle hemen öğrenemedim. “Bir kaç doktora gittim önce. Sonrasında bir dizi tahliller yaptırdım. Netice beni şok etti tabii. Ha bu arada doçent doktorumun söylediği “Biz bazı hastalıkların tedavisinde nikotin kullanıyoruz, nikotinin vücuda faydası da var (Sigaranın değil)” laflarını da yazmazsam olmaz. Yani açıkçası nikotini kesince vücudumun tepkisi ağır oldu. Benim gibi 50 yaşın üstündekiler dikkatli olsun. Sigarayı bıraktıktan sonra mutlaka tam bir sağlık taramasından geçsin . Gençler ise ne kadar erken kurtulurlarsa o kadar iyi. Sigarayı bırakmanın en kolay yolu “Sigaraya hiç başlamamak” galiba. Sonuç: Sigara, bırakılabilen bir şey ama yerine sizi mutlu ve motive edecek bir şeyler de koyun. Hiç olmazsa ilk 6 ayda. Kendinizi az da olsa motive ettiğiniz bir anda hemen bir Mora Terapi merkezine gidin. O tedavi eden 45 dakikayı geçirin, sonrasında evinize kapanın, ister verdiğiniz paraya acıdığınızdan, ister kendi kendini kandırmanızdan o ilk sigarasız 3 günü de atlattıktan sonra ilerde mutlu olacağınız günleri düşünerek motive olun ve tek bir sigara bile asla içmeyiiiin. Spor mu yaparsınız, namaz mı kılarsınız, oruç mu tutarsınız, bunlar da sizi motive eder. Zamanın geçmesini bekleyiiin. Her geçen gün sigaradan hızla uzaklaşacaksınız. Sabredin, şükredin, bu sitedeki yorumları sık sık okuyun, daha da ne diyeyim. Şu dünyada kendinize yapacağınız en büyük iyilik bu. Allah yardımcınız olsun.

Abdurrahman Boztas

Berk Mora Terapi 05.09.2010 00:00:00

12 yaşımdan bu yana yanımda taşıdığım sahte dostumu 39 yaşımda Besim bey ve Sevil hanıma teslim ettim :) ve oradan gerçek dostları ve yaşamımı geri aldım.. Denemediğim yöntem kalmamıştı, hiç başaramam sanmıştım ve açıkçası şarlatan olabilirler diye de içimden geçirmiştim (haksızlık etmişim kusuruma bakmayın ), çok kurcaladım inceledim kendimce mantıklı bir çizgiye oturtup öyle gelmiştim yanınıza.. Tedavi sonrası düşündüğümden çok daha fazlasını aldım, bu gün 4 aydan fazla oldu, eşimi de tedaviye getirdim ve bu gün artık bambaşka bir yaşamımız oldu. Her mekanın en güzel yerlerine oturuyoruz artık, her konuda yaşam kaliteiz arttı.. Bir çok arkadaşım da bu şekilde bu illetten kurtuldu.. çok çok teşekkürler değerli BERK Mora Terapi ekibi

HALİL EROVALI

MORA BALIKESİR 02.09.2010 00:00:00

O BENİ YENMEDEN BEN ONU YENDİM.Moranın sayesinde !!15 yıldır içiyordum.bir daha karşılaşacağımızı sanmıyorum.hayatımda çok şey değişti;nefesimde açılma oldu.kızımı daha rahat öpebildim.eskiden bana sarıldığında kokuyosun baba derdi.maddi acıdan ayda 300 tl gibi bir karım oldu.eşimle çok daha uzun sohpet edebiliyorum.eskiden evde zamanımın çocuğunu balkonda sigara içerek geciriyordum.annem sigarayı bırakmama çok sevindi.sigara içenler hep kendilerini kandırıyorlar.balkonda içerler sevdiklerinin yanına gittiklerinde onların etkilenmediğini düşünürler.oysa yanlarında içmiş gibi zarar verirler.en azından çocuklar bu işlemi büyünce yapılacak bir şey gibi algılarlar.çocuğuma ilk örnek annanesiydi.ondan görerek kalemi sigara yapıp,içtiğini gördüm ve çok etkilendim.bu maddeyi bırakmaya o zaman karar verdim.annanemizde bir takım problemlerini halledince oda bırakacak.arkadaş çevremde mora terapiyi sürekli tavsiye ediyorum.bir çok arkadaşım benden sonra bu yöntemle sigarayı bıraktı.arkadaşlarımdan uzaklaşmak zorunda kalmadım.dinlenme sahalarım değişti.eskiden,çok sıcak havada dışarı çıkmak zorunda kalırdım.şimdi öyle bir zorunluluğum yok.klimanın karşısında çok rahatım.uyku konforum arttı.geceleri nefes darlığı ile uyanır,uyanmışken bir ikide sigara içerdim.şimdi deliksiz uyuyorum.dinlenmiş olarak kalkıyorum.balıkesir mora terapiye tavsiye üzerine geldim.ilk duyduğumda bana pek inandırıcı gelmemişti.sigaradan kurtulmayı çok istediğim için denemeye karar verdim.iyikide denemişim çok memnun kaldım.bence sigara bırakmak için en radikal yöntem bu ve herkese tavsiye ediyorum.

FİKRİYE GÜNES

BALIKESİR 01.09.2010 00:00:00

MERHABA. MORA TEDAVİYLE BUGÜN SİGARASIZ HAYATIMA BAŞLAYALI TAM 4 AY OLDU. SAĞLIKLI VE SİGARASIZ GÜNLER ARKADAŞLARR.........

Güldomur Çoban

ATALAY TIP MRK ANTALYA 31.08.2010 00:00:00

Sigarayı bırakmanın bu kadar kolay olacağı hiç aklıma gelmezdi. Bu gün tam 103 gün oldu sigarayı bırakalı. 45 dakikalık bir seans ve bitti. Keşke bütün zararlı şeyler de bu kadar çabuk bırakılsa... Bir defa yaramazlık yapmaya kalktım Sayın hocam Kemal bey ve sevgili Esra hanım beni hemen motive ettiler ve oksijenli hayata devam etmemi sağladılar.Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Sigarayı bırakmak isteyen herkese tavsiye ediyoru. Deneyin kaybedeceğiz tek şey sigara gibi bir düşman.....

FİLİZ EKİNCİOĞLU

İZMİR ALSANCAK 31.08.2010 00:00:00

15 YILDIR GÜNDE 1 PAKET İÇİYORDUM. 5 GÜN ÖNCE ARKADAŞIMLA BERABER ALSANCAKTAKİ KLİNİĞE BAŞVURDUK YAKLAŞIK 2 SAATLİK TERAPİ ALDIK.BUGÜN 5.GÜNÜMÜZ TABİKİ ÇOK KOLAY OLMUYOR SÜREKLİ BİRŞEYLER EKSİK HİSSİ YAŞIYORUM AMA HER GEÇEN GÜN AZALIYOR.BENDE SABIRLA BEKLİYORUM.

fatih korkmaz

yozgat 31.08.2010 00:00:00

allaha şükürler olsun esaretten kurtuldum günde iki paket içiyordum bu gün 22 gün oldu sigarayı bırakalı

DENİZ KOÇ

ADANA CUKUROVA MORA TERAPI 30.08.2010 00:00:00

KENDIME INANAMIYORUM ONCELIKLE..BUGUN TAM 4 AY OLDU.COK IYIYIM .SIGARA GIBI FAZLALIGI HAYATIMDAN CIKARMAKLA NEKADAR IYI OLDUGUMU BELIRTMEK ISTIYORUM VE HERKESE TAVSIYE EDIYORUM..

UĞUR GÜLAÇ

BURSA 30.08.2010 00:00:00

MART 2010 DA SİGARA İLE TÜM İLİŞKİLERİM BİTTİ. ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETTE ARKADAŞLAR DUYMUŞLAR HERKES NASIL OLDUĞUNU SORUYOR BENDE ANLATIYORUM. O KADAR PARAYI BENDE VERSEM BIRAKIRIM DİYENDE VAR YOK BEN BIRAKAMAM DİYENDE VAR AMA ÇOĞU İSTEKLİ KURTULMAYA. ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN. BU ARADA SİGARAYI BIRAKTIM DİYE BU KADAR POPÜLER OLACAĞIMI BİLSEYDİM DAHA ÖNCE BIRAKIRDIM. :) :) :)

Murat Karlıdağ

Mora Balıkesir 29.08.2010 00:00:00

Üç ay dolduğunda yazmıştım.Şimdi ise beş ay doldu.Altıncı aya giriyorum.Arada sıkıntılı günler oldu ama telefonun ucunda bir terapistiniz olunca hepsi hallediliyor.Kesinlikle denemelisiniz.Denemediğiniz her gün fazlasıyla kaybınız var zaten.Bir Tavsiye ; Sigarayı bırakın,Spora başlayın.Saygılar,bol şanslar.

First
Prev
Sayfa 64 / 120
1
2
3
4
5
6
61
62
63
[64]
65
66
67
68
115
116
117
118
119
120
Next
Last